MAMMOMAT Inspiration

MAMMOMAT Inspiration

Najnowszy system Siemens’a do wykonywania mammografii cyfrowej MAMMOMAT Inspiration dzięki swojej unikalnej i fascynującej konstrukcji idealnie nadaje się do wykonywania badań mammograficznych w każdych warunkach.
 

Mammografia cyfrowa
Najnowszy system Siemens’a do wykonywania mammografii cyfrowej MAMMOMAT Inspiration dzięki swojej unikalnej i fascynującej konstrukcji idealnie nadaje się do wykonywania badań mammograficznych w każdych warunkach.

Niska dawka i funkcja inteligentnej kompresji
Główną zaletą systemu MAMMOMAT Inspiration jest niska dawka promieniowania. Aby można było dostosować dawkę do grubości i gęstości gruczołów piersiowych pacjentek, system daje możliwość wyboru spośród trzech kombinacji anoda/filtr: Mo/Mo, Mo/Rh i W/Rh. System Opdose® automatycznie wybiera najlepszą kombinację anoda/filtr i najniższą optymalną dawkę dla indywidualnych charakterystyk piersi.
Dzięki zastosowaniu technologii wolframowej, możliwe jest badanie piersi o wysokiej gęstości przy krótszym czasie ekspozycji i z użyciem znacznie niższej dawki.

Zastosowana przez firmę Siemens inteligentna funkcja Opcomp® pozwala uciskać pierś tak długo, jak długo jest ona miękka i poddaje się kompresji, wstrzymując dalszy ucisk wtedy, gdy nie ma on już wpływu na lepszą jakość obrazu.

Ustalanie położenia jednym dotknięciem
Kolejnym udogodnieniem jest możliwość obrotu pozycjonera jednym dotknięciem. Za jednym dotknięciem głowica lampy
natychmiast przechodzi z projekcji kraniokaudalnej do projekcji skośnej przyśrodkowo-bocznej. Ponieważ niezależne
i precyzyjne ruchy systemu nie wymagają od Ciebie poświęcenia im całej uwagi, masz więcej czasu dla pacjentki.

Zajmująca niewiele miejsca stacja robocza AWS (Acquisition Workstation).
Interfejs operatora syngo® w stacji AWS zawiera również interfejs generatora. Dzięki takiemu rozwiązaniu można zainstalować stolik operatorski o regulowanej wysokości – dostosowany do potrzeb osoby obsługującej aparat.

Natychmiastowe wyświetlanie obrazu
Detektor MAMMOMAT Inspiration pozwala maksymalnie skrócić czas między kolejnymi ekspozycjami. Po upływie zaledwie kilku sekund od ekspozycji otrzymujemy wstępny podgląd obrazu powalający szybko ocenić, czy projekcja była prawidłowa, po czym przejść do następnego badania. Taka oszczędność czasu sprawia, że badania przebiegają sprawniej i wydajniej.

Detektor aSe
W badaniach przesiewowych niezbędna jest możliwość wykrywania niewielkich i niskokontrastowych obiektów.
MAMMOMAT Inspiration posiada amorficzny selenowy detektor (aSe), który przekształca energię rentgenowską bezpośrednio w ładunek elektryczny. W porównaniu z technologiami przekształcania pośredniego, poziom absorpcji detektora aSe jest wyższy w zakresie niskoenergetycznym, stosowanym w mammografii, a jednocześnie kwantowa wydajność detekcji (DQE) jest wyższa, przy minimalnej stracie informacji. Dzięki temu piksele mają mniejsze rozmiary, a to pozwala otrzymać większą rozdzielczość obrazu.

Inteligentna funkcja AEC
Nowy algorytm AEC (automatyczna kontrola ekspozycji) zapewnia lepszą optymalizację obliczania dawki.
System mierzy i wybiera parametry ekspozycji na podstawie indywidualnej wielkości oraz utkania piersi. Inteligentna funkcja AEC zapewnia pełną elastyczność, jeśli chodzi o projekcję gruczołu piersiowego.

 
Brak produktów w koszyku!
Kontynuuj zakypy